nagość w snach co oznacza
MOTYWY SENNE

Nagość w snach. Co oznacza?

Śniło ci się, że chodzisz nago po ulicy? Albo spotkanie firmowe, a ty.. bez ubrań . Ech, takie sny wbrew pozorom są bardzo powszechne. Często ludzie wstydzą się takiego snu. Gdy proszą o interpretację opowiadają go nieśmiało lub z pewnym zawstydzeniem.

Niepotrzebnie.

Pamiętaj, że sny mówią do nas obrazami, to inny język niż ten, którego używamy na co dzień. Jeśli w śnie jesteś nagi, to najczęściej chodzi o nagość psychiczną, a nie fizyczną.
Bycie nagim, to pokazanie kim się naprawdę jest, podzielenie się jakąś prawdą o sobie, a jednocześnie często – wystawienie na ocenę. Dlatego np. tego typu sen może przyśnić się osobie, które właśnie zaczęła prowadzić bloga lub w jakiś inny sposób „obnażyła” się przed innymi .

Kluczem do interpretacji jest często spojrzenie na emocje.

Sen w którym śniący wstydzi się swojej nagości, może obrazować strach śniącego przed oceną społeczną, strach przed tym, że ktoś odkryje jakiś jego „sekret”, że gdy śniący pokaże swoją prawdziwą twarz, bez masek – nie zostanie zaakceptowany. Może też świadczyć o lęku przed byciem autentycznym, przed ujawnianiem swoich emocji czy pragnień. Warto taki sen dobrze zanalizować i przemyśleć, gdyż tego typu lęki w życiu na jawie mogą być barierą w budowaniu relacji z innymi ludźmi (np. nie mówimy o naszych potrzebach, oczekiwaniach itp. – czyli sami stawiamy sobie przeszkody do szczęśliwego życia).

Osoby, które wstydzą się w snach swojej nagości, mogą również mieć obawy przed rozwijaniem swojego potencjału – taki sen powinien być wtedy zachętą do zastanowienia się, dlaczego tak boimy się tego „co ludzie powiedzą?”

Jak zawsze interpretacja zależy od szczegółów :).

Najlepiej gdy w snach cieszymy się, albo nie przejmujemy się tym, że jesteśmy tak jak nas pan Bóg stworzył, chociaż w skrajnym przypadku taki sen mógłby też świadczyć o narcyzmie. Bardzo często w śnie z motywem nagości nikt nie zwraca na nas uwagi 🙂 (mimo naszych wdzięków pokazywanych wszem i wobec). Wówczas najpewniej jest to podpowiedź podświadomości – zobacz, pokazałeś kim jesteś (napisałeś post, powiedziałeś co myślisz na spotkaniu, otworzyłeś się przed rodziną) i… nic się nie stało. Życie toczy się dalej..

Reasumując: Człowiek bez ubrań, to człowiek pozbawiony masek, taki jaki jest naprawdę, pozbawiony zewnętrznej warstwy ukrywającej jego sekrety – przy czym w snach często chodzi o sekrety psychiczne, nasz własny wizerunek lub postrzeganie własnej osoby.


PS: Fajnie, że tu trafiłeś, ale nie nauczysz się interpretacji snów z samego poznawania symboli sennych (to coś jak poziom A1 w nauce języków ;)).  Zapisz się na newsletter, dołącz do grupy i koniecznie przeczytaj tę książkę :).

    Znajdź nas na Facebooku