nagość w snach co oznacza
MOTYWY SENNE

Nagość w snach. Co oznacza?

Śniło ci się, że chodzisz nago po ulicy? Albo spotkanie firmowe, a ty.. bez ubrań . Ech, takie sny wbrew pozorom są bardzo powszechne. Często ludzie wstydzą się takiego snu. Gdy proszą o interpretację opowiadają go nieśmiało lub z pewnym zawstydzeniem.

Niepotrzebnie.

Pamiętaj, że sny mówią do nas obrazami, to inny język niż ten, którego używamy na co dzień. Jeśli w śnie jesteś nagi, to najczęściej chodzi o nagość psychiczną, a nie fizyczną.
Bycie nagim, to pokazanie kim się naprawdę jest. Dlatego np. tego typu sen może przyśnić się osobie, które właśnie zaczęła prowadzić bloga lub w jakiś inny sposób „obnażyła” się przed innymi .
Jednak jak zawsze w snach kluczem do interpretacji jest spojrzenie na emocje.
Sen w którym śniący wstydzi się swojej nagości może obrazować strach śniącego przed oceną społeczną, strach przed tym, że ktoś odkryje jakiś nasz „sekret”, że gdy pokażemy swoją prawdziwą twarz, bez masek – nie będziemy zaakceptowani. Może świadczyć o lęku przed byciem autentycznym, przed ujawnianiem swoich emocji czy pragnień. Warto taki sen dobrze zanalizować i przemyśleć, gdyż tego typu lęki w życiu na jawie mogą być barierą w budowaniu relacji z innymi ludźmi (np. nie mówimy o naszych potrzebach, oczekiwaniach itp. – czyli sami stawiamy sobie przeszkody do szczęśliwego życia).
Osoby, które wstydzą się w snach swojej nagości, mogą również mieć obawy przed rozwijaniem swojego potencjału – taki sen powinien być wtedy sygnałem by zastanowić się, dlaczego tak boimy się tego„co ludzie powiedzą?”

Jak zawsze interpretacja zależy od szczegółów. Ale wierzę, że kto będzie wytrwale śledził stronę, wkrótce nauczy się swoje sny interpretować samodzielnie .

Najlepiej gdy w snach cieszymy się, albo nie przejmujemy się tym, że jesteśmy tak jak nas pan Bóg stworzył, chociaż w skrajnym przypadku taki sen mógłby też świadczyć o narcyzmie.

Reasumując: Człowiek bez ubrań, to człowiek pozbawiony masek, taki jak jest naprawdę, pozbawiony zewnętrznej warstwy ukrywającej jego sekrety – przy czym w snach często chodzi o sekrety psychiczne, nasz własny wizerunek lub postrzeganie własnej osoby.

    Znajdź nas na Facebooku