koszmar zgubić dziecko
MOTYWY SENNE

Motywy Senne: Zgubić Dziecko

W tego typu śnie najczęściej orientujesz się, że opiekowałeś się jakimś dzieckiem, ale przez twoje zaniedbanie ono gdzieś ci uciekło. Być może widziałeś je wcześniej w śnie, ale równie dobrze możesz w trakcie snu nagle po prostu zdać sobie sprawę, że go nie ma i rozpocząć gorączkowe poszukiwania. W śnie może to być twoje dziecko, albo po prostu jakieś dziecko powierzone twojej opiece. Inny scenariusz to taki, że nagle znajdujesz dziecko porzucone i schowane np. w śmietniku albo na dnie szafy.
Nie ma znaczenia czy w prawdziwym życiu masz dziecko czy nie, a sen nie ma z tym najczęściej żadnego związku.

O co chodzi?
Jak zwykle metafora .

Dziecko to ta część ciebie, która domaga się pielęgnacji, uwagi, jest jeszcze nierozwinięta, niewykluczone, że niesie w sobie potencjał.

Jeśli przyśnił ci się sen tego typu, być może jest jakiś talent, którego nie rozwijasz, albo ścieżka życiowa z której zrezygnowałeś. Podświadomość podpowiada ci, że nie żyjesz zgodnie ze swoimi priorytetami i że warto zająć się „dzieckiem”, czyli tą częścią ciebie, która ma potencjał, którą można rozwinąć, albo którą z jakichś powodów trzeba się zaopiekować.
Czasami dziecko może też symbolizować twoje pragnienia lub potrzeby, które ignorujesz, bo w natłoku codziennych spraw ciągle są ważniejsze rzeczy.

Uwaga! Sen tego typu nie musi oznaczać od razu, że powinieneś jutro rzucić korporację i zacząć „pielęgnować dziecko” (czyli np. malować obrazy ), ale jak każdy sen o większym ładunku emocjonalnym, powinien zmusić cię do myślenia.
Taki sen to najczęściej sygnał, że tracisz z oczu coś ważnego, albo nie rozwijasz czegoś, co ma potencjał, żeby „dorosnąć”.

Photo by Nathan Wright on Unsplash

    Znajdź nas na Facebooku