dziecko w snach
INTERPRETACJE

Interpretacja snu: „Muszę zająć się dziećmi”

Pewnej kobiecie przyśnił się sen: „W śnie jestem w pokoju, w którym mieszkałam jako nastolatka. Jest tam też moja dawna przyjaciółka (dalej się lubimy, ale nie utrzymujemy już raczej kontaktu). Rozmawiamy coś o pójściu do pracy na etat. Na co ona mówi: „O nie, ja absolutnie nie idę do pracy, ja się muszę teraz zająć swoimi dziećmi.” Gdy to mówi ma głos niesamowicie pewny siebie, tak jakby praca w ogóle nie wchodziła w grę. W prawdziwym życiu ta dziewczyna cały czas pracuje w firmie jako tłumacz i ma dwójkę dzieci. Czemu przyśnił mi się taki sen? Jak z niego skorzystać?”

Interpretacja

W życiu bardzo często jest tak, że wahamy się między kilkoma rozwiązaniami, nie wiemy jaką decyzję podjąć, albo targa nami kilka sprzecznych pragnień. To może dotyczyć zarówno rzeczy błahych (czy zostać wieczorem w domu, czy iść do kina), jak i poważnych (zostać w danym związku, czy zerwać). Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, a my nie jesteśmy pewni co wybrać. W śnie te różne postawy mogą być obrazowane przez odrębne postaci. Przykładowo, jeśli w jakimś śnie jesteśmy w pokoju i są tam jeszcze dwie inne osoby, to bardzo często reprezentują one różne aspekty nas samych. Dopiero wszystkie te osoby razem wzięte to tak naprawdę będziemy „my”. Gdy w prawdziwym życiu targają nami różne sprzeczne pragnienia, sen obrazuje tę sytuację rozbijając naszą psychikę na kilka różnych osób.

Dokładnie tak jest w przedstawionym powyżej śnie. A o co w nim chodzi?

Śniąca dosłownie dzień wcześniej zaczęła się zastanawiać nad przyjęciem pracy etatowej i sposobem pogodzenia jej z własnymi planami biznesowymi. Podświadomość bardzo szybko odpowiedziała na to stosownym scenariuszem sennym, w której część osobowości śniącej bardzo mocno stawia na rozwój własnych projektów i podążanie swoją ścieżką – świadczy o tym zdanie: „ja się muszę teraz zająć swoimi dziećmi”.

W snach bardzo często dziecko pojawia się jako symbol czegoś, co można rozwinąć (jakiś talent, projekt, przedsięwzięcie albo pomysł osoby śniącej etc.). Z tego snu wynika, że „dziecko” jest dla śniącej bardzo ważne (świadczy o tym ton głosu).

(Inne posty o motywie dziecka – „Zgubić Dziecko” oraz „Ciąża w snach”)

W jaki sposób śniąca może skorzystać z tego snu?

Przede wszystkim jeszcze raz jasno przemyśleć priorytety życiowe. (Śniąca w trakcie analizy snu szybko stwierdziła, że „dziecko” jest jednak najważniejsze). Ponieważ iskrą do rozważenia pracy etatowej w prawdziwym życiu były motywy finansowe, sen tego typu warto wykorzystać jako pretekst do przemyśleń w tym temacie i zadać sobie kilka właściwych pytań: „Co mogę zrobić, żeby szybciej pojawiły się korzyści finansowe z moich nowych projektów? Co jeszcze mogę zrobić, by faktycznie rozwinąć biznes i zacząć zarabiać?” albo: „W jaki inny sposób mogę zdobyć potrzebne mi środki? Jak mogę zarabiać nie będąc na etacie? Kto może mi pomóc? Jak zdobyć zlecenie?” (Zadnie tego typu pytań szybko przyniosło śniącej kilka pomysłów i sen o konflikcie związanym z opieką nad dziećmi przestał się śnić :)).

Banalne? Zapewne do czasu aż tobie przyśni się sen, który posłuży jako pretekst albo iskra zapalna do twórczych przemyśleń i właściwych decyzji w jakiejś istotnej dla ciebie dziecinie twojego życia…

Chcesz omówić ze mną swój sen? Zajrzyj tutaj.

    Znajdź nas na Facebooku