INTERPRETACJE

Czy krótki sen może ujawnić czyjeś słabości?

Co przyśni się mężczyźnie odczuwającemu lęk przed kobietami? Jak wykorzystać taki sen do dalszego rozwoju?

Sen: Śniła mi się moja była żona. Śniło mi się, że przeszła koło mnie i całkowicie mnie zignorowała, chociaż starałem się pozyskać jej uwagę. Było mi strasznie przykro, że tak się zachowała. Więcej ze snu nie pamiętam.

Interpretacja: Na pierwszy rzut oka w śnie nic się nie dzieje. Co tu można powiedzieć? Ot, zwykła scenka trwająca raptem kilka sekund. Te krótkie wydarzenia są jednak bardzo wymowne i dają pewien wgląd w mentalność osoby śniącej lub też w jej aktualny stan psychiczny.

Spoglądając na sen należy najpierw zastanowić się, czy była żona reprezentuje tutaj siebie, czy ma znaczenie metaforyczne. Śniący najpewniej sam będzie to odczuwał intuicyjnie, dużo informacji da szukanie relacji między snem, a ostatnimi wydarzeniami związanymi z byłą żoną w jego życiu (od dłuższego czasu nie mają kontaktu, co może wskazywać na metaforyczny obraz osoby).

Przyjmując metaforyczny obraz byłej żony można wysnuć dwie hipotezy. Po pierwsze taki sen może przyśnić się mężczyźnie, który całkiem niedawno został odrzucony przez jakąś kobietę i przeżywa to odrzucenie – może to być nawet coś drobnego – być może jakaś dziewczyna nie była zainteresowana randką, rozmową, czy też kilka kobiet nie wybrało go na Tinderze . Po drugie taki sen może przyśnić się mężczyźnie, który ma niskie poczucie własnej własnej wartości w kontaktach z kobietami, boi się zrobić pierwszy krok i ma w sobie lęk przed potencjalnym odrzuceniem.
W jednym i drugim przypadku podświadomość ilustruje te emocje snem, w którym zostaje on zignorowany przez byłą żonę, co wywołuje głęboki smutek – są to główne wydarzenia i emocje tego snu – zignorowanie -> poczucie odrzucenia (częstym motywem sennym podobnym w wymowie jest też bycie egzaminowanym przez kobietę – ale o tym szerzej innym razem).

W takiej sytuacji warto przypomnieć śniącemu, że sny pokazują nam rzeczywistość tak jak widzimy ją my, a nie jaka ona jest obiektywnie lub np. jak widzą nas inni ludzie. Stąd też taki sen może przyśnić się nawet bardzo atrakcyjnemu mężczyźnie, który jest lękliwy w relacjach damsko-męskich, a którym w rzeczywistości interesuje się wiele kobiet (o czym on zapewne nie wie i zupełnie tego nie dostrzega).
Warto też dodać, że ryzyko bycia odrzuconym jest wpisane w poszukiwania partnera życiowego. Tak samo jak np. w przedsięwzięcia biznesowe jest wpisane ryzyko porażki. Nie podejmując żadnych prób i tkwiąc bezpiecznie w strefie komfortu (modny termin, ale prawdziwy) do niczego (nowego) w życiu nie dojdziemy.

Zatem zanalizowanie takiego snu może dodać odwagi i pobudzić śniacego do działania . Dzięki temu, może on również zdać sobie sprawę z tego, że nosi w sobie ciągle niezagojone rany. Brak zaufania do kobiet, obawa przed zranieniem skutecznie niweczyć będą wszelkie próby zbudowania relacji 🙁 .

Które z powyższych myśli są najwłaściwsze,  co z nimi zrobić dalej, jakie podjąć działania, co zmienić w swoim życiu – zdecydować musi śniący.
Taka też jest rola snów i tak najlepiej z nimi pracować – wyciągając z nich wnioski, które pomogą nam w drodze do szczęścia i realizacji marzeń w prawdziwym życiu.

(PS: w gruncie rzeczy, gdyby śniący uznał, że była żona śniła się tu w znaczeniu dosłownym, interpretacja doprowadziłaby zapewne do podobnych wniosków).

    Znajdź nas na Facebooku