ciąża w śnie co oznacza
MOTYWY SENNE

Ciąża w snach. Co oznacza?

Czy śniło ci się kiedyś, że jesteś w ciąży?

Zapewne tak. To jeden z bardzo powszechnych motywów sennych. Śni się młodym, starym, mężczyznom (sic!), kobietom. Praktycznie codziennie komuś w Polsce śni się w nocy, że jest w ciąży.
Hmm… 500+?
Raczej nie.. . Sny tak nie działają.
Język podświadomości to język symboli. Uśpiony umysł do głębokich emocji sprawnie dobiera najbardziej trafne, znane mu z życia obrazy.
Zakładając, że w ciąży nie jesteś, dlaczego zatem miałoby ci się śnić coś takiego?

A co to jest ciąża?
Ciąża to początek czegoś nowego. Tam gdzie nie było życia wkrótce coś się narodzi, w miejscu wcześniejszej pustki, pojawi się dziecko. Dlatego motyw ciąży często śni się osobom które np. pracują nad jakimś przedsięwzięciem, piszą książkę, planują otworzyć firmę, bloga, tworzą coś nowego. W życiu codziennym często mówimy o jakimś projekcie, czy naszym dziele: „to moje dziecko”. Ciąża to zwiastun tego przyszłego dziecka, a sen z motywem ciąży, to najczęściej sen „rozwojowy”.
Takiemu wydarzeniu powinna towarzyszyć radość. Co jednak, jeśli w śnie nie jesteśmy z powodu ciąży szczęśliwi?
W snach zawsze istotne są emocje – jeśli w śnie o ciąży są one negatywne (np. niechciana ciąża, brak radości), to najprawdopodobniej na co dzień ktoś nam coś narzuca lub za bardzo chce nami sterować. A może zamiast realizować własne pomysły ciągle realizujemy cudze? Niezadowolone ego takie cudze pomysły, do których nie mamy przekonania, a które musimy realizować zobrazuje we śnie właśnie na przykład jako niechcianą ciążę.

Motywy ciąży w snach jest najczęściej metaforyczny, jednak u kobiet możliwa jest również dosłowna interpretacja takiego snu. (A jednak 500+ 😉 ). Może on obrazować pragnienie posiadania dziecka lub strach przed niechcianą ciążą.
Interpretacja dosłowna w snach jest jednak rzadka – najczęściej pragnienia macierzyńskie będą się manifestować w snach przez zupełnie inne symbole… Ale o tym innym razem…

    Znajdź nas na Facebooku