ciąża w śnie co oznacza
MOTYWY SENNE

Ciąża w snach. Co oznacza?

Czy śniło ci się kiedyś, że jesteś w ciąży?

Zapewne tak. To jeden z bardzo powszechnych motywów sennych. Śni się młodym, starym, mężczyznom (sic!), kobietom. Praktycznie codziennie komuś w Polsce śni się w nocy, że jest w ciąży.
Hmm… 500+?
Raczej nie…  Sny tak nie działają.
Język podświadomości to język symboli. Uśpiony umysł do głębokich emocji sprawnie dobiera najbardziej trafne, znane mu z życia obrazy.
Zakładając, że w ciąży nie jesteś, dlaczego zatem miałoby ci się śnić coś takiego?

A co to jest ciąża?

Ciąża to początek czegoś nowego. Tam, gdzie nie było życia, wkrótce coś się narodzi, w miejscu wcześniejszej pustki, pojawi się dziecko. Dlatego motyw ciąży często śni się osobom, które np. pracują nad jakimś przedsięwzięciem, piszą książkę, planują otworzyć firmę, bloga, tworzą coś nowego. W życiu codziennym często mówimy o jakimś projekcie, czy naszym dziele: „to moje dziecko”. Ciąża to zwiastun tego przyszłego dziecka, a sen z motywem ciąży, to najczęściej sen „rozwojowy” – śni się w okresach zmian, gdy nad czymś pracujemy lub gdy dojrzewają w nas nowe pomysły. To właśnie jest najczęstsze znaczenie motywu ciąży w snach.

Takiemu wydarzeniu powinna towarzyszyć radość. Co jednak, jeśli w śnie nie jesteśmy z powodu ciąży szczęśliwi?

W snach zawsze istotne są emocje – jeśli w śnie o ciąży są one negatywne (np. niechciana ciąża, brak radości), to najprawdopodobniej sami nie wierzymy w swój projekt, być może mamy niskie poczucie własnej wartości albo zamiast realizować własne pomysły, ciągle realizujemy cudze (na przykład realizujemy projekt zawodowy, do którego nie mamy przekonania). Niezadowolone ego takie cudze pomysły, do których nie mamy przekonania, a które musimy realizować, zobrazuje we śnie właśnie na przykład jako niechcianą ciążę.

Motywy ciąży w snach jest najczęściej metaforyczny, jednak u kobiet możliwa jest również dosłowna interpretacja takiego snu. (A jednak 500+ 😉 ). Czasem może on pojawiać się w związku pragnieniem posiadania dziecka lub strachem przed niechcianą ciążą, jest to jednak bardzo rzadkie.
Znacznie cześciej pragnienia macierzyńskie manifestują się w snach przez zupełnie inne symbole… (np. małe, słodkie kotki, zwierzęta czy postaci budzące uczucia opiekuńcze itp.).

    Znajdź nas na Facebooku